[ A+ ] /[ A- ]

image_pdfimage_print

Kršćanska humanitarna udruga “Putevi milosti” provodi projekt “Ublažavanje siromaštva u Slavoniji” iz poziva „Ublažavanje siromaštva pružanjem pomoći najpotrebitijim osobama podjelom hrane i/ili osnovne materijalne pomoći“ (FEAD).

Projekt ukupne vrijednosti 263.340,00 eura uz stopu sufinanciranja 100% ukupnih prihvatljivih troškova potpisao je predsjednik udruge Krešo Žarković dana 07.06.2023.

Projektnim aktivnostima predviđena je podijela higijenskih potrepština za najugroženije obitelji i pojedince na području tri (3) hrvatske županije i to: Osječko-baranjske, Vukovarsko-srijemske i Požeško-slavonske. Planirano je podijeliti pomoć u obliku paketa higijenskih potrepština za 1.500 obitelji ili okvirno 4.000 pojedinaca u tri mjesečne podjele. Pojedinačna vrijednost jednog paketa iznosit će 53,2 € prema tržišnim maloprodajnim cijenama. Siromaštvo u navedene tri županije je vrlo izraženo zbog nemogućnosti zapošljavanja, socijalne isključenosti, niskih osobnih dohodaka i mirovina. Podjela higijenskih potrepština biti će u slijedećim mjestima: Osijeku, Đakovu, Popovcu, Dražu, Našicama, Belom Manastiru, Lipiku, Čaglinu, Babinoj gredi, Gunji, Županji i Iloku.