[ A+ ] /[ A- ]

image_pdfimage_print

Kršćanska humanitarna udruga “Putevi milosti” je u suradnji s udrugom “Duhos” dana 28.11.2018. u Vikarijatu Osijek priredila humanitarni koncert duhovne glazbe pod nazivom “Pjevaj srcem”.

Koncert je organiziran u sklopu humanitarne akcije za malog Jakova P. (4,5 godine) koji boluje od Ulceroznog colitisa, teškog oblika upale crijeva. On je najmlađi pacijent u Hrvatskoj s tom dijagnozom.

Bolest se manifestira kroz učestale i krvave stolice, prolapse i upalne procese nakon čega biva hospitaliziran. Zbog višestrukog gubitka krvi često prima transfuzije te jake doze kortikosteroida i citostatika što posebno utječe na njegov organizam kroz različite nuspojave.Njegovi roditelji se već dulje vremena sami nose s njegovom bolešću. Poradi pogoršanja njegovog zdravstvenog stanja, učestalije potrebe za odlaskom na Kliničku bolnicu Rebro.

U odličnoj atmosferi nastupili su: Duhos band, grupa Amos, Vlatka Kaladić, Zvonimir Kalić s grupom Noel, te VIS Adoramus uz sjajni voditeljski par osječkih studenata.

Na koncertu je sakupljeno 10 589,90 kuna.
Zahvaljujemo svim donatorima i posjetiteljima na njihovom daru za malenog Jakova.