[ A+ ] /[ A- ]

image_pdfimage_print

Dana 18.06.2020. zaočela je provedba projekta “Važna si – zaposli se i pomozi UP.02.1.1.13.0017 ” u okviru javnog poziva “Zaželi – faza II”. Projekt financira Europski socijalni fond iz Operatvnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. Ugovor o financiranju projekta u ime udruge je potpisao predsjednik Krešo Žarković u četvrtak, 18. lipnja 2020. godine, u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Svečanosti uručivanja ugovora je nazočio i predsjednik Vlade Republike Hrvatske, Andrej Plenković, ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović i ravnatelj Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Ante Lončar.

Ukupna vrijednost Projekta iznosi 1.849.665,00 kuna. Kršćanska humanitarna udruga “Putevi milosti” projekt provodi u partnerstvu s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, Područna služba Osijek i Centrom za socijalnu skrb Osijek. Projekt “Važna si – zaposli se i pomozi” u trajanju od 18 mjeseci ima cilj smanjenje nezaposlenosti ženskih osoba nižeg stupnja obrazovanja te povećanje mogućnosti za njihovo kasnije zapošljavanje kao i podizanje kvalitete života te poticanje socijalne uključenosti osoba starije životne dobi u Osječko-baranjskoj županiji. Projektom će se zaposliti 20 ženskih osoba koje će obavljati poslove pomoći u kući za 120 krajnjih korisnika s područja grada Osijeka i prigradskih naselja te općina Čepin i Bilje.