[ A+ ] /[ A- ]

image_pdfimage_print

Nakon provedenog javnog poziva za prijavu dvogodišnjih programa usmjerenih unapređenju kvalitete života i zaštiti prava starijih osoba za 2021. i 2022. godinu koje je provelo Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike, Kršćanska humanitarna udruga „Putevi milosti“ potpisali su ugovor o financiranju programa pod nazivom „Prijevoz starijih i nemoćnih osoba- Lipik i Pakrac“. Vrijednost programa je 106.000,00 kn, a program se provodi u partnerstvu grada Lipika te sa suradnikom Udrugom socijalnih usluga „Pomoć u kući starijim i nemoćnim osobama“ Lipik. Voditelj programa je Dalibor Viboh, a administrator je Tomislav Kužilek koji su zaposleni u programu. Program se provodi najdulje 24 mjeseca.

Ovim programom želi se omogućiti dostupnost prijevoza svim osobama starije životne dobi s područja gradova Lipika i Pakraca, dati im sigurnost da će moći doći do doktora i drugih važnih osoba kad budu osjećali potrebu za time, te im dati mogućnost i potaknuti ih da dođu na brojna događanja i druženja koja se organiziraju na ovom području, naročito na događanja primjerena njihovim željama i prilagođena trećoj životnoj dobi, poput brojnih aktivnosti koja se organiziraju u Dnevnom boravku za starije osobe u Lipiku koje se konstantno unapređuju te se njima želi obuhvatiti što veći broj starijih osoba. Predstavljenim programom, starijim se osobama želi osigurati kvalitetniji život, ali i potaknuti ih da budu aktivniji članovi zajednice te da što duže ostanu u vlastitim domovima. Program se provodi u suradnji s nadležnim ministarstvom, Udrugom socijalnih usluga “Pomoć u kući starijim i nemoćnim osobama” Lipik te u partnerstvu Grada Lipika.