[ A+ ] /[ A- ]

image_pdfimage_print

Kršćanska humanitarna udruga “Putevi milosti” u partnerstvu s udrugom “Sv. Vinka Paulskog u Republici Hrvatskoj” provodi projekt “Ublažavanje siromaštva u Slavoniji i Dalmaciji” iz poziva „Ublažavanje siromaštva pružanjem pomoći najpotrebitijim osobama podjelom hrane i/ili osnovne materijalne pomoći – faza IV“ (FEAD).

Projekt ukupne vrijednosti 4.083.082,74  kuna uz stopu sufinanciranja 100% ukupnih prihvatljivih troškova u ime partnerskih organizacija potpisao je predsjednik udruge Krešo Žarković u hotelu Sheraton u Zagrebu dana 25.03.2022. U ime Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, potpisani ugovor je predao ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Josip Aladrović.

Projektnim aktivnostima predviđena je nabava hrane i higijenskih potrepština za najugroženije obitelji i pojedince na području pet (5) hrvatskih županija i to: Osječko-baranjske, Vukovarsko-srijemske, Požeško-slavonske, Virovitičko-podravske i Splitsko-dalmatinske. Planirano je podijeliti pomoć u obliku paketa hrane i higijenskih potrepština za 2.000 obitelji ili okvirno 6.000 pojedinaca u šest mjesečnih podjela. Pojedinačna vrijednost jednog paketa hrane iznosit će 266,31 kunu prema tržišnim maloprodajnim cijenama. Siromaštvo u navedenih pet županija je vrlo izraženo zbog nemogućnosti zapošljavanja, socijalne isključenosti, niskih osobnih dohodaka i mirovina te se stanje dodatno pogoršalo zbog posljedica  epidemije COVID-19.